Jak se bělí, když se bělí profesionálně, díl 2.

Pro slabší povahy ve čtení - bude to asi delší článek :-)

Ale sliby se mají držet, takže sice se zpožděním kvůli porodnici, ale přece!


Probrali jsme spolu základ, který měl jasně naznačit, že momentálně neznáme (spíše neexistuje) produkt ve volném prodeji, který by fungoval a opravdu vám zuby vybělil.

Pokud opravdu chceme bílé zuby, existují za nás dvě možnosti, které zaručí světlejší odstín zubů a to řekněme natrvalo, za určitých podmínek. Těmi tedy jsou tzv. :

  • domácí bělení zubů

  • kombinované bělení zubů

Ještě než začneme s jednotlivými druhy procedur. Bylo by asi dobré zmínit, že ne všechny zuby a ústa jsou k vybělení vhodná. Ústa která odrazujme od bělení jsou ta, která mají četné výplně v předním úseku chrupu (samozřejmě je možné je vybělit, ale počítejte s výměnou výplní, neb materiál nevlastní tělu se zkrátka nevybělí). Stejně tak jako výplně se nevybělí ani korunky, můstky či jakékoliv jiné náhrady zubů v ústech. Myslete na to, občas odcházejí pacienti zklamaní, protože finanční náročnost a samozřejmě i ta časová s jakýmkoli jiným materiálem mimo zubní sklovinu značně roste při pokusu o zářivější úsměv. A nesmím zapomenout, že pokud si někdo myslíte, že na zanedbané, zaplakované nebo nedej bože zuby s parodontózou vám u nás rovnou na prvním ošetřením dáme/doporučíme bělení, tak to prrrr Josef :-) Bělení je pro vzorné pacienty za odměnu. Takže pokud voláte do ordinace, neznáme se a chcete bělit. Ano, objednáme na konzultaci, případně na hygienu, pokud jste nebyli v posledních 6 měsících a až poté, se budeme dle stavu chrupu, který si pečlivě prověříme v ordinaci, bavit dál. Musíte se smířit s tím, že nejde všechno hned.


  • Domácí bělení zubů

Ne, opravdu tím nemyslím domácí bělení za pomoci bělítek alias blikátek a všemožných gelů bez peroxidu. TZV. domácí bělení z ordinace v sobě nese absolvování otisků obou čelistí, následné odeslání otisků do laboratoře - laboratoř vyrobí tzv. nosiče. Tyto jak říkají pacienty náhubky slouží jako nosiči gelu, který je určený k bělení zubů - samozřejmě s peroxidem nebo jeho sloučeninou karbamid peroxidem. Nosiče je dle konceptu prodejce nutné nosit přes noc s určitým množství gelu. Celý proces domácího bělení obvykle trvá 10-14 dní - opět se budou lišit doporučení v délce bělení dle typu a značky dodavatele, kterou konkrétní ordinace používá.

Po ukončení požadované délky bělení či dosažení požadovaného odstínu zubů je noční bělení ukončeno a následuje pouze dobělování v podobě jednonočního dobělování 1x za 3-4 měsíce (četnost dobělování závisí na konkrétním pacientovi a jeho životosprávě v podobě konzumace zabarvených potravin, nápojů a kouření).


Domácí bělení je převážně určeno pro mladší pacienty se světlou výchozí barvou. ideálně nekuřáky. Je to z důvodu toho, že nemá tak velkou sílu jako gely určené pro ordinaci. Pokud má pacient tmavší odstín skloviny, případně očekává opravdu bílé zuby, doporučujeme vsadit na jistotu a zvolit tzv. kombinované bělení zubů.


A jaké má kombinované bělení výsledky?

  • Kombinované bělení zubů

Z názvu vyplývá kombinace tz. domácího bělení a bělení ordinačního. První fází je již zmíněné domácí bělení.
Po absolvování celého protokolu doma se akce přesouvá do ordinace, kde v cca 2,5 hodinách ošetřující aplikuje 3 sady koncentrovanějšího gelu, pro ještě zářivější úsměv. Na zuby se aplikuje gel na 3*20 minut.

Po skončení působení poslední sady gelů je dokonáno a pacient pokračuje v udržovací fází, jako po skončení domácího bělení - jednou za 3-4 měsíce, příp. dle potřeby, dobělí jednu noc, aby barva skloviny byla po dobu celého roku neměnná.


Oběma způsobům bělení, předchází konzultace, zda je vůbec zuby možné bělit. Osvětlení pacientových otázek, přiblížení celého bělícího protokolu a vybrání barvy skloviny s fotografií odstínu zubů před bělení (pro porovnání úspěšnosti bělení, pro vás i pro nás).


U nás v ordianci a i my dvě bělíme (bělily jsme) systémem Pure whitening. Vyhovuje nám servis, systém bělení a nikdy nás ve výsledcích toto bělení nezklamalo. Ba naopak. Výsledky jsou nad očekávání.


A jaké má kombinované bělení výsledky?
Nejčastější otázky a odpovědi.


Jak dlouho bělení vydrží?

V zásadě říkám pacientům, že i kdyby se na celé dobělování vyprdli. Zuby se nikdy nevrátí do původního odstínu (pokud nejsou milovníky kávy a cigaret). Mám asi jednoho pacienta, kterému se po čase odstín zubů opět vrátil zpět (podotýkám, že to bylou pouze domácí bělení a pacient je náruživý kuřák a holduje červenému vínu ve větším množství). Já sama (nekuřák, nekafař) doběluji během roku tak max. dvakrát. Mám vyběleno kombinovanou metodou již před sedmi lety a barvu skloviny mám stále stejnou - šťastná to žena.